ВИРОБНИКАМ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ЗА «ЗЕЛЕНИМ» ТАРИФОМ: про компенсацію диспетчерських обмеженьКомпенсація за електроенергію з відновлювальних джерел (ВДЕ), невідпущену в результаті диспетчерського обмеження, може бути оплачена як послуга на зменшення навантаження лише тим виробникам, які приєдналися до публічного договору на зменшення навантаження та підключені до Системи керування обмеженнями ВДЕ (далі — СКО ВДЕ). Про це повідомляє оператор системи передачі (ОСП) – ПрАТ «НЕК «Укренерго», посилаючись на зміни до Правил ринку, запроваджені постановою НКРЕКП №2818 від 30.12.2020 року.

Так, акт приймання-передачі послуги із зменшення навантаження, рахунок на сплату цієї послуги та розрахунок обсягу невідпущеної електричної енергії на виконання команди диспетчера на зменшення навантаження складаються на основі даних, сформованих у СКО ВДЕ. Тож виробники, які не приєднані до публічного договору на зменшення навантаження:

не підключені до СКО ВДЕ;

не мають можливості сформувати зазначені документи;

не можуть забезпечити передачу телеметричних даних в режимі реального часу


і як наслідок – не матимуть підстав для отримання оплати послуги зі зменшення навантаження в обсягах невідпущеної електричної енергії.

Додаткова інформація про СКО ВДЕ та інструкції щодо приєднання до неї доступні на сайті НЕК «Укренерго» в розділі «Учасникам ринку — «Виробникам з ВДЕ». 


Нагадаємо, що за Кодексом системи передачі, всі оперативні команди і розпорядження ОСП мають бути виконані беззаперечно. Невиконання команди диспетчера є грубим порушенням оперативно-диспетчерської дисципліни, оскільки може призвести до втрати керованості енергосистемою і спричинити виникнення системної аварії.Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook