Оновлено порядок формування цінових заявок на електроенергію з відновлюваних джерелНаціональна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила зміни до постанови від 8 квітня 2020 року №766 «Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Відповідне рішення затверджено 30 квітня 2020 року та набуло чинності з моменту його оприлюднення.


Зокрема, зміни стосуються формування цінових заявок Гарантованого покупця на електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Відтепер у своїй заявці на продаж електроенергії з ВДЕ на ринку «на добу наперед» (РДН) Гарантований покупець зазначає ціну, що не перевищує 75% ціни у години максимального навантаження, визначеної оператором ринку відповідно до пункту 5.1 розділу V Правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку (затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 308).


Гарантований покупець вважає, що зазначені зміни сприятимуть справедливому ціноутворенню та розвитку конкурентного ринку електричної енергії в Україні.


Нагадаємо, раніше Гарантований покупець був зобов’язаний виставляти на продаж на РДН обсяги «зеленої» генерації за мінімально можливу ціну, встановлену Правилами РДН та ВДР – 10 грн/МВт•год. 15 квітня 2020 року Регулятор надав Гарантованому покупцю право у своїй заявці на ринку «на добу наперед» (РДН) зазначати ціну на рівні не вище середньозваженої фактичної ціни на електричну енергію, вироблену на атомних електростанціях у квітні-травні 2019 року. Таким чином граничним значенням для заявок держпідприємства було визначено ціну, за якою ДП «НАЕК «Енергоатом» продає електроенергію Гарантованому покупцю на виконання зобов’язань із забезпечення доступності електричної енергії для населення.
Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook