Інформація для виробників електричної енергії за «зеленим» тарифомЗгідно з Законом України «Про ринок електричної енергії», державне підприємство «Гарантований покупець» оплачує електричну енергію за «зеленим» тарифом на підставі сертифікованих даних комерційного обліку (дані комерційного обліку електричної енергії про погодинні обсяги відпуску та споживання електричної енергії кожною генерувальною одиницею). Згідно з Порядком купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом, затвердженим постановою НКРЕКП від 26.04.2019 № 641, зазначена інформація має бути надана гарантованому покупцю адміністратором комерційного обліку (ПрАТ «НЕК «Укренерго»).

Відповідно до повідомлення на сайті ПрАТ «НЕК «Укренерго» в системі управління ринком (MMS) оприлюднено дані щодо врегулювання за липень 2019 року. Заперечення щодо даних врегулювання мають бути надані до 17:00 15.11.2019.

Згідно з Правилами ринку, затвердженими постановою НКРЕКП від 24.06.2019 № 1168, протягом 10 робочих днів з моменту повідомлення про початкові звіти про врегулювання розрахунків у випадку заперечень адміністратор розрахунків (АР) знову здійснює відповідні обчислення, видає остаточне обґрунтоване рішення щодо заперечень (за їх наявності) і формує остаточні звіти про врегулювання розрахунків для кожного учасника ринку, які доводить до їх відома.

За наданими адміністратором комерційного обліку остаточними сертифікованими даними комерційного обліку, ДП «Гарантований покупець» направить виробникам за «зеленим» тарифом акти коригування до актів купівлі-продажу електричної енергії за «зеленим» тарифом за липень 2019 року.

 

Після коригування вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел та затвердження її Регулятором Гарантований покупець матиме змогу здійснити остаточні розрахунки з виробниками.