ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ ІНФОРМУЄ ЩОДО НЕБАЛАНСІВШановні контрагенти! 

Повідомляємо, що на електронну адресу виробників електричної енергії з альтернативних джерел (далі – ВАД) 10 червня 2022 року направлено акти приймання-передачі частки відшкодування вартості врегулювання небалансів електричної енергії Гарантованого покупця за березень 2022 року (далі – Акт) з накладанням КЕП уповноваженої особи.

Важливо зазначити, що ДП «Гарантований покупець» так і не отримало даних щодо погодинних обсягів не відпущеної електричної енергії генеруючими одиницями продавців від НЕК «УКРЕНЕРГО», про що ми повідомляли раніше. Тому держпідприємство було вимушено провести розрахунок обсягу частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії виробниками за «зеленим» тарифом за березень 2022 року згідно з вимогами пункту 9.5 порядку, а саме прийнявши дані щодо погодинних обсягів не відпущеної електричної енергії генеруючими одиницями продавців у результаті виконання команд ОСП на зменшення навантаження продавців у кожній торговій зоні для кожної генеруючої одиниці, рівними нулю.

Просимо у триденний строк з дати отримання актів приймання-передачі частки відшкодування вартості врегулювання небалансів електричної енергії Гарантованого покупця за березень 2022 року повернути на електронну адресу держпідприємства Акт з накладенням КЕП уповноваженої особи ВАД.

Відповідно до п.10.7 Порядку купівлі гарантованим покупцем електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел, виробник має здійснити Гарантованому покупцю оплату частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії гарантованого покупця протягом перших трьох робочих днів з дати отримання від Гарантованого покупця підписаного КЕП уповноваженої особи акта приймання-передачі.

Граничний термін сплати частки відшкодування згідно з Актом – 15.06.2022 року.

Звертаємо увагу, що відповідно до постанови НКРЕКП від 03.03.2022 №340 Гарантований покупець має право зменшити рівень розрахунків із продавцем за «зеленим» тарифом пропорційно до неоплаченої частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії.

В разі неможливості ВАД здійснити оплату частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії необхідно листом повідомити про це Гарантованого покупця та звернутися з проханням здійснити зарахування зустрічних однорідних вимог.

Оплата Гарантованому покупцю частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії гарантованого покупця здійснюється на поточний рахунок ДП «Гарантований покупець» UA333004650000026007300712874 в АТ «Ощадбанк». 

Також зазначимо, що на даний час проводиться сумісна робота з НКРЕКП над внесенням змін до Порядку, які урегулюють строки надання НЕК «УКРЕНЕРГО» до ДП «Гарантований покупець» даних, щодо погодинних обсягів не відпущеної електричної енергії генеруючими одиницями продавців у результаті виконання команд ОСП за лютий, березень та квітень 2022 року.