ЧИ ВИГІДНА СПІВПРАЦЯ З ГАРАНТОВАНИМ ПОКУПЦЕМ?Кожного місяця ДП «Гарантований покупець» проводить аукціони з продажу чистої вуглецево-нейтральної енергії. Так, наприклад, згідно з аналітичними даними фахівців держпідприємства за 2021 рік було проведено 42 аукціони з продажу  «зеленої» електричної енергії,  з них більше половини зі 100 відсотковою реалізацію виставленого обсягу, а саме – 24 аукціони, а на 8 аукціонах 2021 року було реалізовано електричної енергії в діапазоні від 70 до 99%. Рекордним за обсягами продажів за 2021 рік став аукціон, на якому було виставлено 829 800,000 МВт-год на продаж, реалізовано 100 %За 2022 рік вже проведено 26 аукціонів, враховуючи те, що Україна знаходиться в стані війни вже третій місяць. Усього з початку існування «зелених» аукціонів переможцями в них стало  115 компаній. Всі ці підприємства дбають про свій імідж екологічно відповідальної компанії та прагнуть зробити внесок у декарбонізацію економіки України. 

Отже,  що отримують ці контрагенти в процесі співробітництва з ДП «Гарантований покупець»? 

Основні переваги договірних відносин з ДП «Гарантований покупець»: 

1. Передплата за договором здійснюється рівними частинами і лише на 5 діб наперед.

2. Адміністрування процесів укладання двосторонніх договорів після аукціонів та супровід під час реалізації здійснюється фахівцями ДП «Гарантований покупець» у режимі 24/7.

3. Фінансова гарантія, яка використовується для участі в аукціонах ДП «Гарантований покупець» на УЕБ, наближена до мінімальної, на відміну від інших учасників, та використовується як передплата за договором.

4. ДП «Гарантований покупець» завжди з порозумінням відноситься до можливих форс-мажорних обставин і сам пропонує варіанти виходу зі складної ситуації, в якій може опинитися його контрагент. Зокрема, під час введення військового стану в Україні через агресію з боку РФ, ДП «Гарантований покупець» запропонував своїм контрагентам зменшити купівлю за двосторонніми договорами через зменшення загального споживання електричної енергії в країні. Підхід був однаковий та не дискримінаційний до всіх контрагентів, незважаючи на обсяги купленої ними електричної енергії.

5. Аукціони, що ініціює ДП «Гарантований покупець» на УЕБ, завжди прозорі та залежно від типу договору орієнтовані як на великих споживачів, так і на постачальників, що мають портфель зі споживачам із сумарним споживанням до 1 МВт-год. 

Отже, всі учасники ринку електроенергії, які покупають товар у держпідприємства, можуть бути впевнені у надійності свого продавця.  Так, наприклад, ДП «Гарантований покупець» жодного разу з 2020 року не припиняв в односторонньому порядку продаж за двосторонніми договорами.

Ще одним унікальним та беззаперечним є той факт, що ДП «Гарантований покупець» – перше та єдине держпідприємство на ринку електричної енергії, яке запровадило публікацію календаря торгів «зеленою» енергією на місяць вперед. Таке нововведення є достатньо зручним у використанні, адже це дозволило покупцям мати розклад торгів та чітко зрозуміти майбутні дії для формування своїх портфелів та найбільш оптимального задоволення власних потреб.  

На сьогоднішній день календар торгів існує, але його немає у публічному просторі та на сайті держпідприємтсва у звязку зпостановою НКРЕКП «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об'єктів критичної інфрастуктури».

Вже через 2 місяці виповниться рівно 3 роки, як існує ДП «Гарантований покупець!» За цей час у роботі держпідприємства є багато досягнень. І одне з них – побудова потужних договірних відносин з контрагентами.