ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ДОМАШНІХ ГОСПОДАРСТВ, ЩО ВИРОБЛЯЮТЬ ЕЛЕКТРИЧНУ ЕНЕРГІЮ ЗА «ЗЕЛЕНИМ» ТАРИФОМОстаннім часом на електронну пошту гарантованого покупця та в соцмережах надходить безліч запитань такого характеру: «Коли будуть виплати домашнім господарствам за «зеленим» тарифом?» Для того, щоб розставити всі крапки над «ї», пропонуємо прочитати статтю нижче. 

Нагадаємо, що ДП «Гарантований покупець» не здійснює закупівлю електричної енергії у приватних домогосподарств. На сьогодні, держпідприємство здійснює купівлю електроенергії, виробленої з альтернативних джерел енергії у виробників, яким встановлено «зелений» тариф, крім приватних домогосподарств, відповідно до Порядку купівлі гарантованим покупцем електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії 

Щодо розрахунків з домашніми господарствами: цю діяльність здійснює постачальник універсальних послуг відповідно до підпункту 5 п.5.3.2 Правил роздрібного ринку електричної енергії та укладеного з ним договору. Тому із запитаннями «коли будуть виплати?» домогосподарствам потрібно звертатися до свого ПУПа (обленерго) або до НКРЕКП, як до Регулятора на ринку електричної енергії. 

А тепер трохи останніх новин з питання розрахунків. 26 квітня, на засіданні НКРЕКП у формі відкритого слухання було прийнято постанову # 396 від 26 квітня 2022 року «Про особливості визначення обсягу та проведення розрахунків за вироблену електричну енергію генеруючими установками приватних домогосподарств під час дії в Україні воєнного стану» (перенесено з 20.04.2022). 

Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зобов'язала постачальників універсальних послуг на час війни забезпечувати часткову оплату електроенергії домашніх генеруючих установок за «зеленим» тарифом з відстрочкою на два місяці та з урахуванням рівня оплати електроенергії споживачами. 

Так, згідно з постановою, ПУП мають купувати електроенергію домашніх СЕС та ВЕС, а також комбінованих установок на тих самих умовах, які були визначені до війни, але на період дії воєнного стану в Україні та протягом 60 днів після його припинення оплата за вироблену електроенергію буде проводитися частково.

ПУП мають визначати мінімальний гарантований розмір цієї оплати і проводити її не пізніше 60 днів після закінчення розрахункового періоду.

В обґрунтуванні до постанови зазначається, що його проєкт розроблено, враховуючи значний розмір зменшення надходження коштів за послуги з постачання та передачі електричної енергії на ринку електричної енергії та у зв'язку з необхідністю сталого функціонуванням ПУП як постачальників, на яких покладено спецзобов'язання з постачання електроенергії побутовим та малим непобутовим споживачам.

Більш детально з постановою можна ознайомитися за посиланням