Гарантований покупець пояснив учасникам ринку як ефективніше взаємодіяти з підприємством6 серпня 2020 року за участі державного підприємства «Гарантований покупець» відбувся вебінар про зміни в українському енергетичному законодавстві. У ході заходу висвітлювався, зокрема, вплив нормативно-правових нововведень на галузь та рекомендації для генеруючих компаній.

Начальник департаменту торгівельних операцій на ринку електроенергії ДП «Гарантований покупець» Максим Диренко розповів про те, як функціонує підприємство, та представив детальний аналіз передумов нестабільної ситуації на ринку. Акцент доповіді було зроблено на рекомендаціях для виробників електроенергії, які можуть підвищити продуктивність взаємодії державного підприємства та «зеленої» генерації. Зокрема, мова йшла про необхідність точного прогнозування виробництва та подання прогнозних даних до Гарантованого покупця.

Фахівець пояснив, що неналежне прогнозування обсягів генерації з боку ВДЕ спричиняє додаткові витрати підприємства на врегулювання небалансів. Це, у свою чергу, негативно впливає на розрахунки з тими ж виробниками електроенергії за «зеленим» тарифом. Крім того, у світлі прийняття Закону № 810-ІХ часткова відповідальніcть виробників ВДЕ за небаланси – на 50% — запроваджується вже у 2021 році, і на 100% – з 2022 року.

Завантажити матеріали презентаціїПриєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook