ПОПРИ РОСІЙСЬКУ АГРЕСІЮ "ЗЕЛЕНА" ЕНЕРГЕТИКА РОЗВИВАЄТЬСЯ

22 ЛЮТ 2023


Незважаючи на військові дії з боку російської федерації лише за неповних два місяці 2023 року ДП «Гарантований покупець» уклав близько десяти нових договорів на купівлю-продаж за «зеленим» тарифом та кілька додаткових угод на збільшення потужності з виробниками СЕС, виробниками з біомаси та малими гідроелектростанціями.  

«Розуміючи курс, заданий Президентом та Міністерством енергетики про прискорений розвиток розподіленої «зеленої» енергетики, як запоруку нашої енергетичної безпеки, ми усвідомлюємо, що одним зі стратегічних завдань підприємства в цьому році є максимальне сприяння нарощуванню потужності «зеленої» генерації» прокоментував перші результати роботи в цьому році керівник підприємства  Артем Некрасов.

Головна задача держпідприємства – це підтримка  виробників за «зеленим» тарифом, саме тому з початку року ми регулярно ініціюємо зустрічі та наради з представниками асоціацій ВДЕ, обговорення проблемних питань, законодавчих ініціатив та перспектив розвитку «зеленої» енергетики в цьому році.

Хочемо також зазначити, що попри війну, за даними УВЕА/НКРЕКП у 2022 році кумулятивна потужність ВДЕ зросла на 106,6 МВт (без урахування домашніх СЕС), і це позитивний показник, враховуючи надскладні умови роботи, і той факт, що на жаль, велика кількість станцій була знищена чи залишається на тимчасово окупованих територіях.

Як відомо Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що під час післявоєнного відновлення буде робитися особливий акцент на реалізації «зелених» проєктів, а Україна готова стати одним з європейських хабів сучасної «зеленої» енергетики.

Докази того, що розвиток «зеленої» енергетики буде набирати обертів, викладені у свіжому звіті Міжнародного енергетичного агентства 2023. У ньому вказано, що відновлювані джерела енергії та атомна енергетика домінуватимуть у зростанні світового постачання електроенергії протягом наступних трьох років, загалом задовольняючи в середньому понад 90% додаткового попиту. Причому, на Європейський Союз припадає понад 15% зростання відновлюваної генерації в період 2023-2025 років, що виводить ЄС на друге місце по зростанню після Китаю.

За даними МЕА прогнозується, що частка відновлюваних джерел енергії у світовій структурі виробництва електроенергії зросте з 29% у 2022 році до 35% у 2025 році. За рахунок розширення відновлюваних джерел енергії частка вугільної та газової генерації буде зменшуватися. Як наслідок, згідно прогнозу МЕА, викиди СО2 від глобального виробництва електроенергії досягнуть плато до 2025 року, а інтенсивність викидів  ще більше знизиться в найближчі роки.

А розвиток розподіленої «зеленої» генерації стане стержнем загальноєвропейської енергетичної безпеки.