5 МІСЯЦІВ ТОРГІВ НА "ЗЕЛЕНИХ" АУКЦІОНАХ: ПІДСУМКИ



Ми планували оприлюднити цей  звіт ще вчора, в останній день жовтня, але сталося так, що Україна вкотре зазнала ракетного обстрілу з боку сусідньої країни-терориста, і багато міст знову залишились без світла та зв’язку. Дякуючи нашим ремонтним бригадам енергетиків сьогодні ситуація значно покращилась. Тому, користуючись нагодою,  звітуємо про те, як ми провели ці 5 місяців на своєму енергетичному фронті. Вони були непрості, але, тим не менш, ефективні.

Нагадаємо, що у червні 2022 року держпідприємство взяло курс (наскільки це було можливо в умовах війни) на збільшення обсягів продажу «зеленої» енергії на аукціонах гарантованого покупця.

З червня по жовтень було реалізовано 1 365 816 МВт-год. При цьому фахівці гарантованого покупця детально вивчали попит покупців та запровадили нові продукти, як-то блочні заявки денних годин доби з постачанням у робочі дні, годинні блоки на 2-3 години, аукціони з різними періодами постачання (від 5 днів до місяця). Такі нововведення мали успіх та були позитивно сприйняті покупцями, що дозволило держпідприємству максимально успішно реалізувати виставлені обсяги електричної енергії.

Найуспішнішими торговельними місяцями, починаючи з червня, стали липень та вересень 2022 року. У липні було реалізовано 421 659 МВт-год та отримано 1 млрд. грн (тут і далі без ПДВ). У вересні реалізовано 355 936 МВт-год та виручено 1,1 млн. грн. За 5 місяців торгів держпідприємство провело 59 аукціонів з продажу «зеленої» енергії.

«Зараз важко всім працювати, і ми не виняток, бо йде війна. Але ми стараємось виконувати свої обов’язки максимально ефективно, наскільки це можливо в наших умовах.

В червні ми передивились свою торговельну стратегію та поставили для себе мету збільшувати обсяги продажу електричної енергії на «зелених» аукціонах. Звісно, складнощі були, але, за нашими підрахунками, нам вдалося провести в цьому році вже вдвічі більше аукціонів, ніж у 2021 році, хоча ще не кінець року.

Жовтень взагалі виявився дуже непередбачуваним через масовані ракетні обстріли та перебої зі світлом. Але навіть пропри все це, ми не зупиняємося, наша діяльність важлива для нас, наших контрагентів, всієї галузі та економіки в цілому. Нам було важливо нарощувати темпи продажів, аналізувати та виставляти на торги те, що сьогодні потрібно із продукції в умовах війни, щоб продавати добре та підвищувати відсоток виплат виробникам за «зеленим» тарифом, адже ситуація дійсно була критична. І я радий, що нам вдалося досягти певних успіхів у торгівлі та розрахунках з виробниками за «зеленим» тарифом. Тож продовжуємо працювати, щоб мати ще кращі результати», - так коментує діяльність підприємства його очільник Андрій Пилипенко.

За результатами аукціонів у зазначений період було визначено 584 переможців аукціонів та укладено 944 двосторонні угоди. Середньозважена ціна продажу коливалась від 2 104,25 до 3 790, 35 грн./МВт-год.