ФІНАЛІЗОВАНО РОЗРАХУНКИ ЧАСТКИ ВАРТОСТІ ВРЕГУЛЮВАННЯ НЕБАЛАНСІВ ЗА ЧЕРВЕНЬ 2022 РОКУСьогодні, 19 липня 2022 р, за підсумками розрахунків «Гарантований покупець» направив виробникам за «зеленим» тарифом акти приймання-передачі частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії гарантованого покупця за червень 2022 року.

Такий розрахунок проведено з урахуванням постанови НКРЕКП від 30 червня 2022 р. № 655, якою були внесені зміни до постанови НКРЕКП від 25 лютого 2022 року № 332. Це означає, що дані розрахунки більше відповідають інтересам «зеленої» генерації, ніж в класичному варіанті.

Нагадаємо, що в останні місяці ДП «Гарантований покупець» зіткнулося з проблемою значного збільшення платежу за відшкодування частки вартості врегулювання небалансу, яку мають сплачувати гарантованому покупцю виробники електричної енергії за «зеленим» тарифом. І ми вже писали про це раніше та вказували на причини підвищення нарахувань ДП «Гарантований покупець». Про це можна прочитати за посиланням.

«Гарантований покупець», занепокоєний цією ситуацією, ініціював  декілька нарад за участю ОСП, НКРЕКП та представників виробників за «зеленим» тарифом для обговорення та вирішення цього питання. Як ми повідомляли раніше, держпідприємство сформувало низку пропозицій та подало їх до Регулятора для внесення змін до чинного Порядку з метою покращення та вдосконалення розрахунків.

Результатом стала Постанова НКРЕКП від 30 червня 2022 р. № 655.

«Саме завдяки прийняттю цієї постанови вдалося зменшити розміри нарахування частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії гарантованого покупця» - прокоментував в.о. директора ДП «Гарантований покупець» Андрій Пилипенко.

«Зрозуміло, що постанова не вирішує всіх проблем, які стосуються нарахувань. Але нам, як підприємству, яке підтримує «зелену» генерацію, важливо змінити цю ситуацію в позитивний бік для виробників з ВДЕ, тому «Гарантований покупець» намагається усіма шляхами врегулювати це питання. – продовжує Андрій Пилипенко – Більш того, активна позиція виробників за «зеленим» тарифом дуже важлива для нас.

 Зокрема, повідомляємо, що на платформі НЕК «УКРЕНЕРГО» створено робочу групу за участю всіх стейкхолдерів, на якій проводяться обговорення та надаються пропозиції щодо змін до Постанови №641, які покликані вирішити питання розрахунку частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії гарантованого покупця, покращення та вдосконалення формули розрахунку.

Деякі з наданих пропозицій уже були направлені до НКРЕКП і сподіваємося, що вони будуть розглянуті в найкоротший термін та дадуть змогу удосконалити Порядок розрахунку.

Отже, для покращення спільних результатів ринку ВДЕ та мінімізації негативного фінансового впливу на виробників, закликаємо до конструктивної співпраці з гарантованим покупцем. А також розраховуємо на Ваше розуміння.