ОФІЦІЙНА ПОЗИЦІЯ "ГАРАНТОВАНОГО ПОКУПЦЯ" ЩОДО ПОВІДОМЛЕНЬ У ЗМІ ПРО СКАСУВАННЯ "ЗЕЛЕНОГО" ТАРИФУДнями у деяких енергетичних телеграм-каналах поширилась інформація, яка стосується ДП «Гарантований покупець» – а саме: чутки про те, що держпідприємство хоче скасувати «зелений» тариф. Зазвичай ми не коментуємо непідтверджену інформацію, тим більше з невідомих джерел, але цього разу вимушені це зробити, тому що інформаційні повідомлення такого характеру паплюжать імідж підприємства, яке завжди працює на боці «зеленої» генерації.

Основна місія гарантованого покупця –  розвиток та підтримка «зеленої» енергетики, і підприємство завжди працювало та працює в системі цих  координат. Ми відкриті до пропозицій та зауважень, ми чуємо всіх та завжди своєчасно надаємо зворотній зв'язок, реагуємо на проблеми наших контрагентів наскільки це можливо в рамках регламентів та законодавства.

«Гарантований покупець» – це ключова ланка для ефективного функціонування нової моделі ринку електроенергії та задоволення загальносуспільних інтересів. Держпідприємство – суб’єкт, який  здійснює велику кількість розрахунків, та є активним гравцем на ринку електричної енергії. В ньому консолідовано багато важливої інформації, яка стосується торговельної діяльності, взаємодії з контрагентами, розрахунків, договірної роботи, планів щодо розвитку та підтримки галузі у майбутньому тощо. Фахівці держпідприємства мають великий досвід у частині розробки та адаптації різних ідей та проектів. Постійно створюються внутрішні групи для роботи над тим чи іншим питанням, відбувається аналіз різних пропозицій як всередині підприємства, так і ідей, які надходять зовні від інших учасників ринку, а також прораховується можливий їх вплив на ринок. Працювати над розробкою ідеї та прораховувати різні варіанти розвитку подій – не означає запроваджувати її.

Окрім того, існує велика кількість матеріалів, якими користуються фахівці держпідприємства, які викладені, зокрема, і у формі презентацій. Це внутрішні документи гарантованого покупця, і вони іноді можуть мати певні недоліки у оформленні та нелогічну структуру. Це стосується, зокрема, і тієї презентації, яка невідомо яким чином з’явилась у ЗМІ. Варто зазначити, що дана презентація у такому вигляді, в якому вона попала у мережу, не передбачалась для презентації будь-якому державному органу. «Гарантований покупець» не надавав і не міг надавати настільки «сирого» документу керуючим структурам для прийняття рішень.

Ми не заперечуємо того факту, що «Гарантований покупець» постійно в пошуках нових шляхів для розвитку та покращення ситуації на ринку, саме тому команда розглядає та прораховує різні варіанти та вибудовує нові стратегії, які мають задовольнити (це ключове) якомога більше учасників ринку, та покращити ситуації на ньому в цілому, особливо в умовах війни.

Ми неодноразово підкреслювали, що постійно шукаємо способи підвищення виплат для «зеленої» генерації в тих умовах, в яких ми всі зараз опинилися, і навіть заради цього передивилися свою торговельну стратегію. Всередині команди держпідприємства ми робимо фокус-групи, за допомогою яких оцінюємо вплив різних варіантів, в тому числі, які пропонуються окремими учасниками ринку, на загальну картину. Тому вважаємо, що робити висновки, а тим більше – стверджувати, що «Гарантований покупець» ініціює певні радикальні ідеї на підставі внутрішніх робочих документів з невідомих джерел, недоречно. До того ж, посилання на вище наведену презентацію не має жодного ідентифікатора, який підтверджує, що ця ідея та викладені пропозиції належать саме гарантованому покупцю.

Треба розуміти, що команда гарантованого покупця дотримується принципів, що внутрішні процеси, які відбуваються в нашій компанії, не повинні впливати на ринок електричної енергії, їх учасників та наших контрагентів. Ми неодноразово доводили свою добросовісність як контрагент, і для нас важливо побудування зрозумілих стосунків з усіма виробниками за «зеленим» тарифом. Ми завжди готові до співпраці, діалогу та спільного пошуку рішень для стабілізації ситуації на ринку. І менше за все хотілося б замість нашої прямої діяльності – розвитку «зеленої» енергетики та торгів електроенергією  давати коментарі на повідомлення такого характеру.