«ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ» ВПЕРШЕ У 2022 РОЦІ ПРОДАВ «ЗЕЛЕНУ» ЕНЕРГІЮ СЕРПНЯ



На цьому аукціоні було реалізовано електричної енергії на суму 274,9 млн.грн.(тут і далі без ПДВ)

Два дні поспіль держпідприємство проводить «зелені» аукціони, на яких продає чисту електричну енергію з двома періодами постачання: 5 липня - за 1 декаду липня (11-20) , 6 липня – за серпень 2022 року.

На аукціоні, який відбувся 5 липня, було реалізовано 7 740 МВт-год. Всі бажаючі – а це 9 екологічно відповідальних компаній – взяли участь у аукціоні та стали переможцями, забезпечивши себе вуглецево-нейтральною енергією. Найбільше зацікавив покупців блок (08-19) години: даний товар реалізовано на 45%. Однаковим, але значно меншим попитом користувалися блоки (09-18) години та (10-17) години. Усього продано електричної енергії на 18,4 млн. грн за середньозваженою ціною 2 380 грн./МВт-год.

Аукціон 6 липня завершився з реалізацією 40,34 %. Це був перший аукціон з поставкою «зеленої» електроенергії на серпень, до продажу пропонувався великий обсяг вуглецево-нейтральної енергії, а саме – 311 240 МВт-год, реалізовано майже половину – 125 550 МВт-год. Базове навантаження реалізовано на 100%, блок (08-19) на 50%, всі інші від 2 до 5 %. Переможцями стали 20 компаній. Характерною ознакою аукціонів гарантованого покупця є збільшення вартості продукції за рахунок росту ціни і як наслідок – отримання додаткового доходу. На цьому аукціоні вдалось додатково заробити 3 млн грн. Середньозважена ціна продажу склала 2 189,27 грн./МВт-год.

Варто зазначити, що в умовах профіциту електричної енергії на ринку вище наведені результаті можна вважати позитивними. Також ми, як підприємство, яке зацікавлене у розвитку ВДЕ в нашій країні, маємо надію на те, що згодом Україна збільшить потужності «зеленої» генерації. Саме такі амбітні плани ми ставимо. І про це повідомив нещодавно у експертній дискусії високого рівня під назвою «Зелена енергетика для відновлення післявоєнної України» («Renewables to power post-war Ukraine») Міністр енергетики України Герман Галущенко. Він підкреслив, що перед Україною стоїть велика мета - побудувати 7,1 ГВт нових потужностей відновлювальних джерел енергії.