АНДРІЙ ПИЛИПЕНКО: "УКРАЇНІ СЛІД ПРІОРИТЕЗУВАТИ ЕКСПОРТ "ЗЕЛЕНОЇ" ЕНЕРГЕТИКИ В КРАЇНИ ЄС, БО ВІД ЦЬОГО ВИГРАЄ І УКРАЇНА, І ЄВРОСОЮЗ, І ІНВЕСТОРИ ВДЕ"

ANDRIY PYLYPENKO: "UKRAINE SHOULD PRIORITIZE GREEN ENERGY EXPORTS TO EU COUNTRIES, AS UKRAINE, EU, AND RES INVESTORS WILL BENEFIT FROM THIS”



Наша держава пройшла складний та кривавий шлях довжиною у 9 років, щоб це нарешті сталося – 23 червня 2022 року Україна офіційно отримала статус кандидата на вступ в ЄС. Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликав глав держав та урядів Євросоюзу невідкладно надати Україні статус кандидата на членство в ЄС. Відповідний документ підтримали 529 депутатів.

"Сьогодні вдалий день для Європи. Вітаю президента України Володимира Зеленського, президента Молдови Маю Санду  і прем'єр-міністра Грузії Іраклія Гарібашвілі. Ваші країни є частиною нашої європейської родини. І сьогоднішнє історичне рішення лідерів це підтверджує",- написала у своєму Твіттері президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

 Це історичний момент, рішення, яке точно змінить вектор розвитку не тільки нашої країни, але й усієї Європи, адже, незважаючи на виснажену війну, Україна – багата ресурсами країна та потужний гравець на міжнародній арені. І для Європи це важливе стратегічне рішення, адже Україна може зробити значний внесок в декарбонізацію європейської енергетики. Це також підтвердив Міністр енергетики Герман Галущенко: «Ми є одним з лідерів в Європі з виробництва безвуглецевого енергоміксу. На сьогодні 70% виробництва електроенергії в Україні є вуглецево нейтральним. Якщо порівняти це з країнами Європейського Союзу, то минулого року середній показник по Європі з точки зору вуглецевої нейтральності був 63%. Україна йде попереду багатьох країн Європейського Союзу», - зауважив міністр.  

Тепер Україна ще більше пов’язана з Європою, ми маємо багато загальних цілей, одна з яких – The European Green Deal, мета якого – зробити європейський континент кліматично нейтральним. В умовах агресивної війни рф проти України та енергетичного шантажу з боку агресора країн Європи, перехід на відновлювальну енергетику – це один з реальних виходів з ситуації. Про це неодноразово наголошував й виконавчий віце президент Єврокомісії з питань Європейського «зеленого» курсу Франс Тіммерманс. Він зауважив, що треба якомога скоріше інвестувати у ВДЕ, щоб уникнути залежності від росії. І забезпечити ЄС стабільною  доступною енергією вийде за рахунок розвитку сонячних, вітрових та інших безпечних для нашої планети електростанцій. 

Завдяки синхронізації з європейською енергосистемою та статусу кандидата ЄС маємо значні перспективи щодо експорту «зеленої» енергетики в країни Євросоюзу. Над цим зараз активно працює керівництво держпідприємства на чолі з в.о. директора Андрієм Пилипенко: «Для порятунку галузі ВДЕ Україні слід пріоритезувати експорт саме «зеленої» енергетики в країни ЄС. Від цього кроку виграють усі: і країни ЄС, і Україна, і інвестори. Ми не тільки просимо Євросоюз відмовитись від енергії з російських викопних джерел, ми ще й пропонуємо свою екологічно чисту електроенергію. Та й інвестори у ВДЕ отримають повністю зрозумілий для них ринок збуту – європейський».