ВІТАЄМО З ДНЕМ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОЇ ЕНЕРГІЇСьогодні 22 червня відзначається Всесвітній день відновлювальних джерел енергії – WORLD REnewDAY. Він був заснований 2019 року з ініціативи Всесвітньої платформи з відновлювальної енергії 100% (Global 100% RE Ukraine) в партнерстві с Всесвітньою асоціацією та рухом FridaysForFuture.

Розвиток «зеленої» енергетики – це глобальна мета Європи та України як потужного європейського гравця.  Україна має сприятливі природні умови для розвитку вітрової, сонячної та біоенергетики. 

На початку 2022 року встановлена потужність об’єктів ВДЕ на контрольованій території досягла 9,5 ГВт (6,4 ГВт – промислові СЕС, 1,2 ГВт – СЕС приватних домогосподарств, 1,5 ГВт – вітроелектростанцій, 0,3 ГВт – об’єкти біоенергетики, 0,1 ГВт – мала гідроенергетика), а обсяг інвестицій в галузь перевищував 12 млрд доларів США. 

Але війна в Україні внесла у свої корективи у розвиток відновлювальної енергетики.  І,  навіть, незважаючи на труднощі – продовжуємо працювати. Особливою подією для всієї енергосистеми стало приєднання країни до європейської енергосистеми ENTSO-E 16 березня 2022 року. 

Це дуже важливе стратегічне рішення для країни, яке в перспективі також дозволить позиціонувати Україну як постачальника екологічно чистої енергії. «Гарантований покупець» зі свого боку також активно бере участь у розвитку енергетичних стосунків з європейськими партнерами. Нагадаємо, що минулого місяця керівник підприємства Андрій Пилипенко зробив перший крок у переговорах з представниками польського Сейму щодо можливого постачання української відновлювальної енергії в Польшу. Звісно, на все потрібен час та відповідна законодавча база, але головне – це зацікавленість польської сторони та підтримка наших планів. Віримо в те, що все вийде. Віримо у перемогу.