ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ ЗВІТУЄ ПРО УСПІХИ ТОРГІВ У ТРАВНІЧерговий місяць завершився плідно для держпідприємства – проведено 7 аукціонів з продажу електричної енергії, серед них – 3 тематичних з продажу електричної енергії, виробленої з певного джерела (сонця/вітру/біомаси та біогазу/(гідроенергії), що вироблена лише мікро-, міні-та малими гідроелектростанціями). 

Якщо порівнювати успіхи торгівлі у травні 2022 року з травнем 2021 року, то умови роботи держпідприємства кардинально різні. Адже у 2021 році не було війни, а з нею – нестабільності ринку, знищення сфери ВДЕ ворогом, зупинки роботи деяких об’єктів генерації. 

Так, вже на початку травня 2021 року, держпідприємcтво виставляло на продаж електроенергію з періодом постачання серпень 2021 року, і реалізувала її майже в повному обсязі. На противагу, в умовах сьогодення, немає сенсу проведення “зелених” аукціонів з періодом продажу електроенергії на декілька місяців наперед, оскільки ніхто не може спрогнозувати, як буде працювати генерація через місяць в умовах війни. Тому, тільки  на початку червня  відбудеться перший аукціон з продажу електричної енергії липня.

Також змінилась структура ринку, ми спостерігаємо профіцит електричної енергії та велику кількість диспетчерських обмежень для генерації з ВДЕ.  І навіть попри все це в умовах турбулентності ситуації "Гарантований покупець" намагається успішно виконувати спеціальні обов’язки, покладені на нього державою, та, в тому числі, реалізовувати електроенергію на електронних аукціонах за двосторонніми договорами.  

Прозвітуємо про останні два аукціони, ініційовані гарантованим покупцем. Перший – тематичний, на якому можна було придбати електричну енергію, вироблену з енергії сонця. Він відбувся 31 травня на Українській енергетичній біржі, та з результатом реалізації 100 % приніс підприємству дохід у розмірі 13 млн. грн (тут і далі без ПДВ). Середньозважена ціна продажу склала 2 165,03 грн./МВт-год. На другому аукціоні, який відбувся сьогодні, 1 червня 2022 року, з періодом постачання 06-30 червня 2022 року було виставлено набагато більший обсяг продажу, у відсотках реалізовано менше, але отримано з продажу більше, а саме – 74, 4 млн. грн. Середньозважена ціна продажу склала 2 165 грн./МВт-год. 

Також нагадуємо, що вже завтра "Гарантований покупець" розпочинає продаж електроенергії з періодом купівлі-продажу липень 2022 року. Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до торгів.