ГАРАНТОВАНИЙ
ПОКУПЕЦЬ

ГАРАНТОВАНИЙ
ПОКУПЕЦЬ

ГАРАНТОВАНИЙ
ПОКУПЕЦЬ

ГАРАНТОВАНИЙ
ПОКУПЕЦЬ

Новини


ПРОДАЖ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ З ВДЕ НА АУКЦІОНАХ ТА ВПЛИВ НА ГАЛУЗЬ

31.08.2020

Державне підприємство «Гарантований покупець» згодом продаватиме електроенергію з відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) за прямими договорами. Торги відбуватимуться на майданчику ТБ «Українська енергетична біржа» шляхом проведення електронних аукціонів. Пілотний аукціон відбудеться після ухвалення урядової постанови про внесення змін до Порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами.


Запровадження такого механізму – це крок вперед на шляху до вдосконалення механізму підтримки «зеленої» енергетики в Україні. Його імплементація дозволить: 


  • врівноважити співвідношення попиту та пропозиції на ринку 


Прямий продаж «зеленої» електроенергії дозволить зменшити частку електроенергії, яку Гарантований покупець виставляє до продажу на ринку за граничними цінами. Також це дещо врівноважить співвідношення попиту до пропозиції. Навіть незначне зменшення виставлених до продажу обсягів має вплив через наявний суттєвий профіцит (надлишок) електроенергії в системі.


  • ефективно розвивати ринок двосторонніх договорів 


Ринок двосторонніх договорів передбачає, що електроенергія купується на підставі довгострокових контрактів. Прямі договори зазвичай укладаються безпосередньо між виробниками (як продавцями) та споживачами (як покупцями) електроенергії. У випадку продажу електроенергії з ВДЕ інтереси виробників електроенергії представлятиме державне підприємство  «Гарантований покупець».


  • знизити витрати держави на компенсацію «зеленого» тарифу 


Від продажу екологічно чистої електроенергії за двосторонніми договорами Гарантований покупець очікує збільшення доходів, зокрема за рахунок зменшення небалансів. Чим більший дохід отримає держпідприємство від продажу електроенергії з ВДЕ, тим менше необхідно додаткових коштів для виплат компенсації за «зеленим» тарифом.
Тобто перераховані фактори мають стабілізувати роботу підприємства, підвищити рівень його прогнозованості та сприятимуть нормалізації роботи механізму ціноутворення.
Окремо слід зазначити переваги аукціонів з продажу електроенергії з ВДЕ для учасників ринку:


  • доступний механізм купівлі саме «зеленої» електроенергії

  • купівля у стабільного та надійного продавця

  • розвиток іміджу соціально-відповідальної компанії

  • прозорі механізми взаємодії за укладеним договором

  • можливість використання відновлювальної електроенергії у своїй роботі без необхідності придбання відповідного обладнання. 


Гарантований покупець розраховує, що вдосконалення системи підтримки виробників електроенергії з відновлювальних джерел сприятиме подальшому розвитку національного енергетичного ринку.
Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebookКОНТАКТИм. Київ, вул. Симона Петлюри 27
т. 594-50-02.
e-mail: kanc-gp@gpee.com.ua
Ми у соціальних мережах: