ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВАД ЩОДО НЕБАЛАНСІВНа електронну адресу виробників електричної енергії з альтернативних джерел (далі – ВАД) 24 травня 2022 року направлено акт приймання-передачі частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії Гарантованого покупця за квітень 2022 року (далі – Акт) з накладанням КЕП уповноваженої особи.

Просимо у триденний строк з дати отримання повернути на електронну адресу Гарантованого покупця Акт з накладенням КЕП уповноваженої особи ВАД.

Нагадуємо, що відповідно до п.10.7 Порядку купівлі гарантованим покупцем електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел, виробник має здійснити Гарантованому покупцю оплату частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії гарантованого покупця протягом перших трьох робочих днів з дати отримання від Гарантованого покупця підписаного КЕП уповноваженої особи акта приймання-передачі.

Отже, граничний термін сплати частки відшкодування згідно з Актом – 27.05.2022 року.

Звертаємо увагу, що відповідно до постанови НКРЕКП від 03.03.2022 №340 Гарантований покупець має право зменшити рівень розрахунків із продавцем за «зеленим» тарифом пропорційно до неоплаченої частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії.

В разі неможливості ВАД здійснити оплату частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії необхідно повідомити про це Гарантованого покупця, надіславши листа, та звернутися з проханням здійснити зарахування зустрічних однорідних вимог.

Оплата Гарантованому покупцю частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії гарантованого покупця здійснюється на поточний рахунок ДП «Гарантований покупець» UA333004650000026007300712874 в АТ «Ощадбанк». 

Додатково хотіли б підкреслити, що поки що ситуація з  НЕК «УКРЕНЕРГО»  не врегульована, а це значить, що розрахунок обсягу частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії виробниками за «зеленим» тарифом за квітень 2022 року згідно з вимогами пункту 9.5 порядку проведено без урахування погодинних обсягів не відпущеної електричної енергії генеруючими одиницями продавців у результаті виконання команд ОСП на зменшення навантаження продавців у кожній торговій зоні для кожної генеруючої одиниці. Станом на 24.05.2022 року дана інформації від НЕК «УКРЕНЕРГО» як оператора системи передачі поки що не надходила.