8 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ



В Україні та світі 8 травня – особлива дата. Сьогодні – День пам’яті та примирення. 

Давайте разом вшануємо тих, хто віддав своє життя за нашу свободу під час другої світової війни 1939-1945 років, хто зробив величезний внесок у перемогу над Антигітлерівською коаліцію, та висловимо повагу всім тим, хто боровся проти нацизму.

Офіційне гасло 8 травня - "1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо". А символом Дня пам'яті та примирення від 2014 року є квітка мак. Її вибрали невипадково, адже її графічне зображення - це своєрідна алюзія. З одного боку мак - ніжна польова квітка. З іншого - вона схожа на кривавий слід, який залишають кулі на тілі людини.

Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні до непереможного українського народу сказав: «Цьогоріч ми кажемо "Ніколи знову" інакше. Ми чуємо "Ніколи знову" інакше. Це звучить болісно, жорстоко. Без оклику, а зі знаком питання. Ви кажете: ніколи знову? Розкажіть про це Україні.

24 лютого слово "ніколи" стерли. Розстріляли й розбомбили. Сотнями ракет о 4-й ранку, якими розбудили всю Україну. Ми почули моторошні вибухи. Ми почули: знову!

Із цього гасла викинули слово "ніколи". Ампутували під час так званої спецоперації. Встромили ніж у серце і, дивлячись в очі, сказали: "Это не мы!" Закатували зі словами "не все так однозначно". Вбили "Ніколи знову", сказавши: "Можем повторить".

Так і сталося. І потвори почали повтори. І наші міста, які пережили страшну окупацію, – настільки, що 80 років мало, щоб про неї забути, – знову побачили окупанта. І отримали другу дату окупації у своїй історії. А деякі, як наприклад Маріуполь, – третю. За два роки окупації нацисти вбили в ньому 10 тисяч мирних людей. За два місяці окупації РФ убила 20 тисяч.

Через десятиліття після Другої світової темрява повернулася в Україну. І вона знову стала чорно-білою. Знову! Зло повернулося. Знову! В іншій формі, під іншими гаслами, але з тією самою метою. В Україні влаштували криваву реконструкцію нацизму. Фанатичне наслідування цього режиму. Його ідей, дій, слів і символів» 

Але, як ми всі знаємо з досвіду Другої світової, кожна війна має свій кінець. Добро та справедливість завжди перемагають. І ми віримо і знаємо, що ця війна, яку розпочала рф 24 лютого на території суверенної держави України, війна кривава, жорстока, підла та безжальна, скоро закінчиться перемогою наших мужніх воїнів. По-іншому просто не може бути. І ЗНОВУ буде мир! Нарешті знову! За це боролися наші предки.