ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ЧЕРГОВОГО «ЗЕЛЕНОГО» АУКЦІОНУВчора, 26 квітня, відбувся ще один аукціон з продажу вуглецево-нейтральної енергії з ініціативи держпідприємства «Гарантований покупець»

У порівнянні з минулими аукціонами, на цих торгах відсоток проданого обсягу електричної енергії нижче, ніж було раніше, але й обсяг запропонованої електроенергії більше у декілька разів. Для порівняння, 25 квітня на тематичному аукціоні із виставлених 29 760 МВт-год продано 5 704 МВт-год, вчора запропоновано 240 250 МВт-год, а реалізовано 13 175 МВт-год, тобто аукціон, який відбувся 26 квітня, незважаючи на нижчий відсоток продажу, більш успішний. 

У аукціоні взяли участь декілька компаній, які й стали переможцями та придбали найбільше обсягу електричної енергії в блоці (08-20) години. Блоки (10-18) години та (11-17) години цього разу не викликали інтересу з боку покупців – учасників ринку електричної енергії. 

Середньозважена ціна продажу склала 2096, 08 грн./МВт-год. (тут і далі без ПДВ). Вартість проданої електричної енергії склала 27, 6 млн. грн. 

Нагадаємо, що 25 квітня було продано електричної енергії на 11, 6 млн грн, після чого ДП «Гарантований покупець» одразу ж розрахувався з виробниками з альтернативних джерел енергії за 20 діб квітня 2022 року. Також хочемо наголосити на тому, що держпідприємство завжди чітко дотримувалось чинного законодавства, тому всі виплати були здійснені згідно з діючим наказом Міністерства енергетики України № 140. Ми працюємо прозоро, спираючись на законодавство України.

Наостанок хочемо підтримати всіх гарною новиною. Незважаючи на складнощі, з якими сьогодні зіткнулися всі електроенергетичні підприємства, що, в принципі, не дивно, адже вже 2 місяці Україну жорстко намагається знищити «русский мир» (не вийде у нього нічого), у нас є надія на те, що скоро все буде добре! Вчора, 26 квітня, у Варшаві відбулось підписання угоди про надання НЕК «Укренерго» статусу члена-спостерігача ENTSO-E, європейської мережі операторів системи передачі електроенергії. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

«Ця угода ще більше наближає Україну до повної інтеграції з європейськими енергетичними ринками і визначає наш розвиток на майбутнє. Вдячний нашим європейським партнерам і друзям за підтримку і довіру. Впевнений, що ця подія важлива не тільки для нас, але й для Європи». 

Це означає, що як член-спостерігач український оператор зможе брати участь у засіданнях Регіональної Групи ENTSO-E «Континентальна Європа». Представники компанії зможуть увійти до робочих та експертних груп ENTSO-E, які займаються питаннями розвитку ринку електроенергії, балансування, допоміжних послуг, електронного обміну даними, розвитку кіберзахисту в електроенергетичному секторі та найголовніше для нашої сфери - інтеграції відновлюваних джерел енергії. 

Тому, віримо у найкраще та робимо все, що від нас залежить заради нашої України!