ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ ВІДНОВЛЮЄ ПРОДАЖ «ЗЕЛЕНОЇ» ЕНЕРГІЇ НА АУКЦІОНАХДо уваги всіх учасників ринку електричної енергії! 

28 березня 2022 року на Українській енергетичній біржі відбудеться одразу 2 аукціони з продажу вуглецево-нейтральної енергії. 

Незважаючи на те, що в країні активно проходять бойові дії – задача кожного з нас підтримувати економіку у цей скрутний для держави час та максимально активізуватися. Тому запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в аукціонах, придбати електроенергію за двосторонніми договорами та підтримати «зелену» генерацію. Життя триває, як би складно не було зараз всім, працюємо та розраховуємо на інтерес всіх учасників ринку. 

Отже, перший аукціон Гарантованого покупця відбудеться 28 березня 2022 року о 9.00. Це тематичний аукціон з продажу чистої енергії з різних джерел. Період постачання – квітень 2022 року«Гарантований покупець» виставляє на продаж декілька продуктів: базове навантаження та блочні заявки для денних годин доби (08-17, 09-16 та 10-15 години). 

За позицією 1 на продаж виставлена електрична енергія з енергії біомаси та біогазу, 2  - з використанням гідроенергії, що вироблена лише мікро-, міні-та малими гідроелектростанціями, 3 - з енергії вітру, за позиціями 4-6 - електрична енергія, вироблена з енергії сонця. Для задоволення попиту учасників аукціону під час торгів реалізація продуктів буде здійснюватися по одному лоту.

Особливість аукціону: продавець гарантує, що не менше, ніж 90% електричної енергії вироблено з певного альтернативного джерела енергії (сонця/вітру/біомаси та біогазу/(гідроенергії), що вироблена лише мікро-, міні-та малими гідроелектростанціями). Отже, це – прекрасний шанс для покупців підтримати сьогодні окрему галузь ВДЕ та придбати саме чисту електричну енергію.

Другий аукціон відбудеться 28 березня 2022 року о 14.00. Період постачання також квітень 2022 року«Гарантований покупець» виставляє на продаж блочні заявки для денних годин доби (08-23, 09-18, 10-17, 11-16 та 12-15 години). 

Для задоволення попиту учасників аукціону під час торгів будуть послідовно формуватись пакети  лотів від 5 до 30 МВт•годЗвертаємо увагу, що договором передбачена можливість обмеження Продавцем продажу електричної енергії в односторонньому порядку (але не більше ніж на 40 відсотків) з повідомленням Покупця у період Д-1.

І в першому, і в другому аукціонах по кожному з пакетів лотів торги будуть починатись за стартовою ціною. 

Хочемо наголосити, що сьогодні сфера ВДЕ переживає не найкращі часи, не дивно, тому що вся країна у вогні – йдуть бойові дії. Багато ВДЕ обєктів припинили свою роботу. Саме тому зараз дуже важливо підтримувати сферу. Закликаємо кожного учасника ринку по можливості бути активним та максимально зацікавленим у покупці «зеленої» енергії. 

Долучайтеся!