СВІТОВІ КОМПАНІЇ ЗУПИНЯЮТЬ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ НА ТЕРИТОРІЇ КРАЇНИ-АГРЕСОРАВійна в Україні триває вже понад двох тижнів. За цей час зруйновано багато міст, будинків, підприємств. Загинули десятки тисяч людей, зламано багато людських доль, але, незважаючи на весь біль, відчай та горе, які панують в Україні сьогодні, незмінно одне – ворогу ніколи не вдаться знищити нашу країну та непереможний дух всіх її громадян! Ми боротимемося до кінця! Додає сил ще й неабияка підтримка світу нашої держави. 

Одна за одною світові компанії відмовляються від співпраці з Росією. Пропонуємо вашій увазі низку підприємств у енергетичній сфері, які відмовилися мати бізнес-відносини з українським сусідом-терористом. 

ДАТСЬКИЙ ВИРОБНИК ВІТРОТУРБИН VESTAS 

Ось офіційне повідомлення керівництва компанії: «Vestas засуджує вторгнення російських військ в Україну. Цей насильницькій конфлікт неможливо пробачити. У звязку з жорстокою невиправданою війною, ініційованою російським урядом, Vestas припиняє будь-яку нову комерційну діяльність у Росії до наступного повідомлення».

Крім того, компанія зупиняє свої 4 вітроенергетичні проекти в Росії сумарною потужністю 253 МВт. Це Новоалексіївська, Громадянська, Івановська та Покровська вітрові активи.  Компанія займається розробкою цих проектів з вересня 2021 року. 

ФІНСЬКА КОМПАНІЯ FORTUM 

Енергетична компанія Fortum також оголосила про жорсткі заходи у відповідь на російське військове вторгнення в Україну. Керівництво компанії вирішило призупинити нові інвестиції в Росії до подальшого повідомлення.

За даними Reuters – британського агентства новин і постачальника даних про фінансові ринки –  фінська компанія нині керує сімома тепловими електростанціями в країні через свій російський підрозділ. Компанія є останньою серед енергетичних компаній, що пішли з країни, включаючи British Petroleum та ExxonMobil.

Інформаційне агентство Bloomberg зазначає, що на Росію припадає близько однієї п'ятої операційного доходу Fortum. Bloomberg процитувало слова генерального директора Fortum Маркуса Раурамо: «Бізнес у тому вигляді, яким він був раніше, не може більше існувати. Ми зупинили нові інвестиційні проекти в Росії до подальшого повідомлення і продовжуватимемо знижувати тепловий вплив».

Компанія додала, що тепер зосередиться на енергетичних проектах у Фінляндії. За повідомленням Bloomberg, Fortum має намір подати заявку на розширення двох реакторів Loviisa, розташованих на південному узбережжі Фінляндії. 

GLOBAL WIND ORGANISATION – МІЖНАРОДНА ВІТРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ

На офіційному сайті організації зазначено таке повідомлення: 

Згідно з нашими цінностями та санкціями міжнародного співтовариства, ми зробили такі кроки, які негайно набули чинності: 

1. Ми зупинили всі поточні та заплановані заходи GWO в Росії, враховуючи прийняття нових навчальних центрів, до подальшого повідомлення.

2. Визнання всіх сертифікованих курсів безпеки праці в Росії зупинено до подальшого повідомлення. Це призупинення – у відповідь на дії російського уряду.

Така підтримка дуже важлива для України. Всі ці заходи якомога швидше послаблять ворога у всіх сферах та допоможуть Україні отримати перемогу та прогнати іноземних загарбників зі своєї землі!