ПОЛЬСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ ПЛАНУЄ ОТРИМУВАТИ ДО 85 % ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ З ВДЕ

20 ВЕР 2021


Це дуже смілива ціль для країни, яка досі на 70 % залежна від викопного палива.  Польська державна залізниця – Polskie Koleje Państwowe (PKP) планує до 2030 року збільшити частку споживання електроенергії з відновлюваних джерел до 85 %.

Такую інноваційну ідею планують реалізувати завдяки концепції eco-driving. Під eco-driving розуміється оптимальне використання електричної енергії, необхідної для проїзду потягом певного відрізка шляху. В локомотивах встановлять лічильники, які будуть контролювати споживання електроенергії для певної швидкості руху. Перші лічильники вже з'явилися в локомотивах PKP «Інтерсіті», а всього їх планується встановити понад три сотні.

PKP «Інтерсіті» також модернізує власну інфраструктуру відповідно до екологічних вимог: 17 станцій перевізника будуть обладнані сонячними панелями та екологічними мийками разом з очисними спорудами.

Підприємство PKP «Eнергетика» у 2020 році інвестувало 1 млрд злотих (7 млрд грн) в інфраструктуру: зокрема на 500 підстанціях встановлять сонячні панелі, а трохи пізніше з’являться декілька сотень вітрових та сонячних електростанцій. Крім того, в потягах встановлять пристрої, які дозволять переробляти енергію, яка генерується потягами під час гальмування, в електроенергію.

У PKP оцінюють, що модернізація системи опалення та освітлення залізничних вокзалів дозволить зекономити до 16 % енергії.

Також польська залізниця вводить смарт-систему управління освітленням і заміну звичайних елементів освітлення на світлодіодні LED-лампи, а також встановлюються сонячні батареї на будинках залізниці.

Зараз PKP здійснює програму модернізації 200 вокзалів на суму 2 млрд злотих (14 млрд грн), де передбачається застосування інноваційних систем економії електроенергії та екологічних рішень.


Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook