ПРОСТІ СПОСОБИ ЯК ЗРОБИТИ СВІЙ БУДИНОК ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИМ. ЧАСТИНА 2

12 ВЕР 2021


Отже, продовжуємо тему, і на черзі нова інформація для вас, а саме – ще сім кроків на шляху до енергоефективного житла.

Крок 1. Заміна старих побутових приладів

Старі прилади менш енергоефективні. Крім естетичного задоволення від заміни старого на нове, це також дозволить заощадити на рахунках за електроенергію.

Основні поради:

  • Багато сучасних водонагрівачів вмикаються тільки тоді, коли ви відкриваєте кран гарячої води. Вони швидко нагрівають воду і також швидко вимикаються, економлячи енергію.
  • Слід купувати прилади з низькою витратою води. Сучасні туалетні бачки, душові насадки і економічні пральні машини можуть заощадити багато води. Телевізори, пральні машини, електрочайники, праски, варильні панелі, спліт-системи, лампочки – всі вони споживають значну кількість електроенергії. Сьогодні скоротити її витрати досить просто. Потрібно при покупці кожного електроприладу звертати увагу на його клас енергоспоживання. Найкращий для заощадження – ААА.
  • Стежити за своєчасним видаленням накипу з електрочайника та пральної машини, пилу з контейнерів і фільтрів пилососа. Такі забруднення підвищують кількість споживаної електроенергії.
  • Скупчення льоду в холодильнику і морозильній камері підвищує електроспоживання в кілька разів, тому намагайтеся завжди налаштовувати оптимальну температуру і очищати пристрій від льоду.
  • Контролювати правильність розміщення опалювальних і нагрівальних пристроїв, вони повинні знаходитися на певній відстані від холодильних камер і кондиціонерів.
  • Дбати про чистоту вікон, через які всередину приміщення потрапляє сонячне світло, адже воно забезпечує природне освітлення.
  • Обирати правильні режими для пристроїв і від'єднувати від мережі прилади, що працюють в режимі очікування.
  • Трійники та подовжувачі збільшують опір і кількість споживаної енергії, тому грамотно плануйте установку розеток
  • Для освітлення будинку найкраще використовувати лампи на основі LED-технологій. Світлодіодна лампа є одним з найбільш екологічно чистих джерел світла. Принцип світіння діодів дозволяє використовувати у виробництві і роботі самої лампи безпечні компоненти. Вони не містять токсичних речовин, тому безпечні у разі виходу з ладу. Термін служби світлодіодної лампи становить до 100 тисяч годин. А підвищена енергомісткість дозволяє споживати в 10 разів менше електроенергії в порівнянні з традиційними лампами.

Крок 2. Підтримка стабільної температури у водонагрівачі

Оптимальна температура води – 50-55°. У цьому випадку утворюється менше накипу і менша ймовірність утворення грибків у пристрої. Ізолюйте лінії гарячої води, щоб вода повільніше остигала. Встановіть циркуляційну систему гарячої води, яка активується при відкритті крана і вимикається, коли гаряча вода доходить до крана.

Крок 3. Удосконалення котла

Високоефективний котел спалює менше газу, має вищий коефіцієнт корисної дії і виробляє менше вуглецю.

  • Замініть повітряні фільтри. Це полегшує циркуляцію повітря.
  • Встановіть програмований термостат. Ви зможете встановити час виключення котла, коли вас немає вдома, і його включення за деякий час до вашого приходу.
  • Закрийте вентиляційні отвори в кімнатах, які ви рідко використовуєте. Опалюйте і охолоджуйте тільки ті приміщення, в яких постійно перебуваєте.

Крок 4. Висадка дерев

Посадіть листяні дерева на найбільш сонячній стороні будинку. Влітку листя буде захищати будинок від спеки, а взимку голі дерева будуть пропускати тепле сонячне світло протягом доби.

Крок 5. Встановлення системи збору дощової води

Крім того, що ця система зменшить кількість стічних вод, дощову воду можна використовувати для поливу рослин.

Крок 6. Контроль витрат води та електроенергії

Скоротити споживання водопровідної води допомагають аератори (спеціальні насадки на кран). У цих пристроях вода змішується з повітрям і виходить об'ємний струмінь. Різниці в напорі немає. Ще більш ефективні аератори з функцією керованого струменя – економія досягається в тому числі і завдяки відсутності бризок.

Для управління освітленням і кліматом в будинку можна створювати сценарії поведінки, а енергомоніторинг дозволяє не тільки скоротити витрати на електрику, а й стежити за безпекою будинку. Установка розумних розеток для обігрівачів, чайників, пральних машин, прасок та інших приладів, якими часто користуються, дозволить детальніше контролювати витрату енергії, створювати розклад роботи кожного гаджета. Кожен роз'єм можна вмикати і вимикати віддалено.

При проблемах з комунікаціями, наприклад, при появі води в можливих місцях протікання, розумний будинок автоматично перекриває воду і надсилає повідомлення на смартфон. У приватному будинку, на відміну від квартири, система буде керувати ще й опалювальним котлом, зовнішніми ролетами і вуличними камерами.

Крок 7. Повернення теплоти від використаної теплої води

Розроблено інноваційні системи поливу квітників і газонів приватних будинків, які скорочують витрати води при поливі на 40-60 %. Системи об'єднують в собі локальні датчики, регіональні прогнози погоди і інтелектуальний алгоритм для вибору оптимального режиму поливу рослин на присадибній ділянці. Датчики вставляються в кожну зону поливу і відстежують вологість, температуру ґрунту і освітленість території. У систему вбудований мікроконтролер, який під'єднує датчики за бездротовою технологією Wi-Fi до домашньої мережі для контролю часу і тривалості поливу. А мікроконтролер, аналізуючи всі отримані дані, сам обирає оптимальний режим поливу.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  ПРОСТІ СПОСОБИ ЗРОБИТИ СВІЙ БУДИНОК ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИМ. ЧАСТИНА 1


Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook