ТОП–5 СВІТОВИХ РЕКОРДІВ ВДЕ

23 СЕР 2021


Рекорд № 1: КОЖНУ ГОДИНУ В КИТАЇ ВСТАНОВЛЮЮТЬ ДВІ ВІТРОВІ ТУРБІНИ

Ця країна вважається однією з головних «будівельників» вітрових станцій. Як результат: надзвичайно високі показники у галузі ВДЕ. Повідомляється, що у 2020 році в Китаї побудували 71,67 ГВт нових «зелених» потужностей: вітрових та сонячних станцій. Це – черговий рекорд. Такий показник втричі більше досягнень 2019 року. На кінець 2020 року загальна потужність вітрової енергетики Китаю склала 281,5 ГВт.

Вражаючі рекорди Китаю в будівництві вітрових електростанцій і стабільний приріст потужності сонячних роблять країну привабливою для іноземних інвесторів.


Рекорд № 2: АМЕРИКАНСЬКІ ВЧЕНІ РОЗРОБИЛИ ЕЛЕМЕНТИ, ЯКІ ПІДВИЩУЮТЬ ЕФЕКТИВНІСТЬ СОНЯЧНОЇ ПАНЕЛІ З 39,2% ДО 47,1%

Щоденно у світі встановлюють понад 500 тисяч сонячних панелей. Разом з тим, тривають дослідження стосовно удосконалення їх роботи та підвищення ККД.  

Американські вчені розробили сонячні елементи, які поставили рекордний коефіцієнт корисної дії. При природному освітленні сонцем вони показали ККД 39,2 %. Під сконцентрованими сонячними променями, коли освітленість перевищує природну в 143 рази, ефективність нових панелей досягла 47,1 %. Попередній рекорд ККД сонячних елементів було зафіксовано на позначці у 44,4 %.

Розробкою сонячних акумуляторів займалася група вчених Національної лабораторії з вивчення відновлюваної енергії в США. 

Нова панель складається з шести шарів, які виробляють енергію. Кожен шар виготовлений з окремого матеріалу. Між основними шарами нового фотоелемента знаходиться також безліч прошарків допоміжних речовин, і загальна кількість рівнів у панелі-рекордсмена досягає 140. Разом з тим, розроблена сонячна панель має мікроскопічну товщину — вона в три рази тонша за людську волосину. Її розробники впевнені, що розвиток такої технології дозволить у майбутньому перевершити власне досягнення, поставивши рекорд ефективності елемента на рівні вище 50 %.


Рекорд № 3: ВІТРЯК У ДАНІЇ ЗА ДОБУ ВИРОБИВ РЕКОРДНУ КІЛЬКІСТЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ 

Цього достатньо для споживання середньостатистичного будинку протягом 20 років.

Вітряна турбіна, яка встановила рекорд добового вироблення енергії, змонтована в складі експериментальної вітряної електростанції. На цій електростанції, яку контролює Данський технічний університет, деякі компанії відпрацьовують нові технології вироблення електроенергії.

Турбіна-рекордсмен, встановлена біля узбережжя Остерільда в Данії, є спорудою висотою 219 метрів з трьома лопатями довжиною 80 метрів кожна і загальною масою 105 тонн. Згідно з повідомленням консорціуму MHI Vestas, який встановив турбіну, вона виробила 215999,1 кВт-год електроенергії. Установка, що позначається MHI Vestas як V164-8.0, почала працювати в 2014 році. Спочатку вона була оснащена генератором, потужністю 8 МВт, але пізніше його модернізували, підвищивши потужність до 9 МВт.

Згідно зі звітом некомерційної організації Global Wind Energy Council, Данія посідає дев'яте місце серед країн Європи за обсягом генерації електроенергії вітровими станціями. 


Рекорд № 4: ГЕОТЕРМАЛЬНА, ГІДРО ТА ВІТРОВА ГЕНЕРАЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ 100 % ПОТРЕБ ІСЛАНДІЇ У ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Це країна з одним з найвищів рівнів інтеграції відновлюваних джерел енергії – у  світі, та найвищим таким показником серед європейських країн. 

Ісландія виробляє більше «зеленої» енергії на душу населення, ніж будь-яка інша країна — 80 %. Для цього вони використовують свій унікальний ландшафт. Певною мірою це відбулося вимушено: у країні немає великих родовищ корисних копалин — вугілля, нафту та інше паливо вони закуповували з-за кордону. Тому з 1930-х років тут почали активно розвивати гідротермальну (готова гаряча вода) і петротермальну енергетику (підігрів теплоносія). Така інфраструктура, наприклад, геотермальна станція в Блакитній Лагуні, стала ще й туристичною визначною пам'яткою.

Понад 90 % потреби країни в гарячій воді і теплі також забезпечуються геотермальною енергією.

У 2016 році Ісландія закрила 76 % всіх потреб 300 тисяч громадян в енергії через відновлювані джерела енергії.


Рекорд №5:  КЕНІЯ – ЛІДЕР У БУДІВНИЦТВІ СОНЯЧНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ, НЕ ПІДКЛЮЧЕНИХ ДО МЕРЕЖІ

Кенія – неочевидний герой відновлюваних джерел енергії. У країні, де у 2017 році до електроенергії мали доступ близько 70 % населення, а у 2020 році – вже майже 90 %, постійно будуються нові електростанції.

Зусилля кенійського уряду щодо будівництва нових об’єктів підтримують численні міжнародні інститути розвитку, включаючи Світовий банк, німецьке агентство розвитку GIZ та Африканський банк розвитку (АБР). З моменту запуску національної політики забезпечення доступу до електроенергії в сільських районах, маленькі сонячні електромережі забезпечили електроенергією понад 30 % кенійців, які живуть у віддалених місцях.

У Кенії спостерігається бум стартапів і енергетичних новаторів, в тому числі енергокомпаній, які спеціалізуються на розробці міні-мереж, а також інших інноваційних пристроїв для підзарядки, приготування їжі та освітлення.

Компанія Ecoligo GmbH у 2019 році завершила будівництво першої плавучої сонячної електростанції в Кенії потужністю 69 кВт для забезпечення квіткового господарства Rift Valley Roses чистою електроенергією. Ця сонячна електростанція, встановлена на водоймі, доповнює ще одну 75-кВтну сонячну електростанцію, встановлену на даху в 2019 році. Тепер ферма може задовольняти 60 своїх потреб в електроенергії сонячною енергією.

Також відтепер жителі сільських районів Кенії можуть користуватися насосами і лампами на сонячних батареях, які суттєво покращили умови їх життя. Вони дали їм доступ до питної води та штучного освітлення, полегшили їх побут, дозволили скоротити захворюваність і зменшити згубний вплив на клімат. 

В основі таких разючих змін – рішення кенійського уряду активно інвестувати в розвиток енергетику країни, яка отримала підтримку приватного сектора. 


Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook