ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ РОЗПОВІВ ПРО «ЗЕЛЕНІ» АУКЦІОНИЧотири місяці – від жовтня 2020 року – державне підприємство «Гарантований покупець» продає електроенергію, вироблену із відновлюваних джерел (ВДЕ) на аукціонах. Це – абсолютно новий продукт для українського ринку електроенергії. Про успішну ініціативу підприємства агентству ExPro розповів заступник директора Гарантованого покупця з торгівельних операцій Геннадій Іванов.

Від старту продажу «зеленої» електроенергії за двосторонніми договорами відбулось вже більше 10 аукціонів. За цей період Гарантований покупець уклав понад 100 договорів з великою кількістю учасників ринку, які перемогли у торгах. За час проведення аукціонів частка проданої електроенергії складає понад 80 % від виставлених обсягів. 

Геннадій Іванов також повідомив, що у двосторонніх договорах Гарантованого покупця є положення про заборону перепродажу куплених обсягів електроенергії на ринку «на добу наперед». 

 «Думаючи наперед, ми вписали норму про заборону перепродажу «зеленої» електроенергії на організованих сегментах ринку. Ми були перші у цьому питанні», — пояснив Геннадій Іванов

Про детальні результати аукціонів, попит на відновлювану енергію, її сертифікацію та подальші плани підприємства з продажу «зелених» кіловат-годин читайте більше на сайті ExPro.


Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook