ЕКСПЕРТИ ЕНЕРГЕТИКИ ОБГОВОРИЛИ ШЛЯХИ ІНТЕГРАЦІЇ ПОТУЖНОСТЕЙ ВДЕ В ЕНЕРГОСИСТЕМУ УКРАЇНИ



24 вересня 2020 року відбувся круглий стіл на тему «Збільшення частки ВДЕ в Україні та оцінка гнучкості електроенергетичної системи». Онлайн-зустріч організували за ініціативи USAID Проєкт енергетичної безпеки (Energy Security Project, ESP).

У заході взяли участь керівники та експерти USAID, представники Міністерства енергетики України, Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). До обговорення долучилися фахівці державного підприємства «Гарантований покупець» та інших державних енергетичних компаній.

Зі збільшенням частки енергії з відновлювальних джерел гостро постали питання гнучкості енергосистеми, її балансування, прогнозування виробництва «зеленої» електроенергії, ринку допоміжних послуг тощо. Ключовою темою круглого столу стало питання інтеграції стрімко зростаючих потужностей ВДЕ в структуру генерації України. Фахівці USAID презентували оцінку гнучкості енергосистеми за різних сценаріїв розвитку ВДЕ та надали свої рекомендації щодо підтримки відновлюваної генерації. Експерти обговорили також запровадження акумулюючих потужностей, економічне порівняння можливих варіантів покращення балансування системи та її інтеграції до ENTSO-E.

Учасники заходу висловили подяку Проєкту USAID за аналіз та допомогу, яка надається. Експерти дійшли згоди у тому, що зазначені питання є важливими та потребують нагального вирішення для безпечної трансформації енергосистеми та її подальшого надійного функціонування.


Довідка

Агентство США з міжнародного розвитку (United States Agency for International Development, USAID) – незалежне агентство федерального уряду США. Відповідає за невійськову допомогу США іншим країнам. 

Проєкт енергетичної безпеки – п’ятирічний проєкт Агентства у сфері енергетики з бюджетом $85 млн. Головним завданням проєкту є технічна допомога Уряду України з метою посилення енергетичної безпеки країни, забезпечення доступною, надійною та безпечною енергією всіх українців шляхом створення й розвитку механізмів вільного ринку в енергетиці та інтеграції до енергетичних ринків ЄС.


Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook