Приватні компанії готові купувати «зелену» електроенергію у Гарантованого покупцяВ Україні є попит на «чисту» електроенергію, яку готові купувати за ціною вище ринкової. Про це в інтерв’ю виданню ExPro розповів директор державного підприємства  «Гарантований покупець» Костянтин Петриковець


Сorporate PPAs — двосторонні договори з приватними компаніями, які готові купувати чисту енергію за ціною вище ринку — один із механізмів, що можуть зменшити фінансове навантаження держави на купівлю електроенергії за «зеленим» тарифом. Крім того, прямий продаж «зеленої» електроенергії дозволить зменшити ту частку електроенергії, яку Гарантований покупець виставляє на ринок за граничними цінами. Це також може мати вплив на співвідношення попиту до пропозиції на ринку, і, як наслідок, на нормалізацію цінової ситуації.


«Було б непогано, якби нам було дозволено продавати за двосторонніми контрактами обсяги електроенергії, яку ми купуємо в «зеленої» генерації. Адже є низка зацікавлених організацій, які готові купувати чисту електроенергію», — зазначив керівник держпідприємства. 


Для того, щоб здійснювати такий продаж чистої електроенергії, необхідно провести підготовчу роботу, зокрема отримати сертифікати відповідності електричної енергії тощо.


Пан Петриковець пояснив: «Якщо буде сертифікат відповідності, будуть охочі купувати таку електроенергію і вище ціни РДН навіть у півтора-два рази. Є споживачі, які готові купувати цю електроенергію – це здебільшого великі закордонні компанії, які прагнуть асоціювати себе з чистою енергією. Ми можемо використовувати цей попит».


Підприємство підтримує ініціативи, спрямовані на покращення ситуації з виконанням спеціальних обов'язків з купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом, та співпрацює в цьому напрямку з усіма зацікавленими сторонами.


Більше про розрахунки Гарантованого покупця з генеруючими компаніями, боргову ситуацію, вартість електроенергії для постачальників універсальних послуг, роботу на балансуючому ринку та запуск «зелених» аукціонів читайте в інтерв’ю Костянтина Петриковця для агентства ExPro.Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook