Заборгованість НЕК "УКРЕНЕРГО" перед Гарантованим покупцем за сплату послуги на 01.08.23 складає 25 млрд грн

09 СЕР 2023


За результатами проведеної сьогодні в стінах НКРЕКП робочої зустрічі з представниками сектору відновлюваної енергетики, НЕК «Укренерго» а також профільних асоціацій виробників електроенергії, що працюють за зеленим тарифом було випрацювано ряд кроків, що повинні привести до врегулювання заборгованості перед виробниками ВДЕ.
Головними причинами несвоєчасних розрахунків з субʼєктами ВДЕ є заборгованість НЕК «Укренерго» за сплату послуги та неможливість розрахувати небаланси з вересня 2022 року.
Станом на 1 серпня 2023 року НЕК «Укренерго» заборгувало за сплату послуги 25 млрд грн. (з яких 2,3 за послугу 20 діб липня поточного року).
За інформацією ДП «Гарантований покупець» загальний відсоток розрахунків НЕК «Укренерго» за послугу із забезпечення збільшення виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії надану ДП у 2023 році складає 11%.
З метою врегулювання заборгованості за результатами сьогоднішньої робочої наради, зокрема, було розпочато процедуру внесення змін до Постанови НКРЕКП від 26 квітня 2019р. №641, а також було зроблено ряд інших дій, які мають забезпечити погашення заборгованості за надану послугу з вересня 2022 року.
«Ми сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо впровадити заходи щодо підвищення рівня розрахунків, а НЕК «Укренерго» погасить заборгованість хоча би в частині авансів, що дасть можливість розрахуватися з зеленою генерацією» – підсумував керівник підприємства Артем Некрасов.