Здійснено черговий платіж виробникам за «зеленим» тарифом за 10 діб липня

24 ЛИП 2023


Підприємство придбало у виробників 330, 5 МВт-год за 10 діб червня. Відповідно було здійснено розрахунки за цей період виключно за кошти гарантованого покупця, які підприємство отримало в результаті торгівельної діяльності. Станом на 18 липня борг НЕК «Укренерго» за послугу в частині ВДЕ складає 23,6 млрд. грн.

Відсоток оплати за 10 діб липня складає 43,2 %. 

Актуальну ситуацію з розрахунками представлено на інфографіці 

Також хочемо роз’яснити дуже важливе питання, яке стосується оплати домогосподарствам за «зеленим» тарифам. Останнім часом на електронну пошту гарантованого покупця та в соцмережі надходить багато запитань щодо «строків та обсягів виплати домашнім господарствам за «зеленим» тарифом?» 

Хочемо підкреслити, що ДП «Гарантований покупець» не здійснює закупівлю електричної енергії у приватних домогосподарств. На сьогодні, держпідприємство здійснює купівлю електроенергії, виробленої з альтернативних джерел енергії у виробників, яким встановлено «зелений» тариф, крім приватних домогосподарств, відповідно до Порядку купівлі гарантованим покупцем електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії 

Щодо розрахунків з домашніми господарствами: цю діяльність здійснює постачальник універсальних послуг відповідно до підпункту 5 п.5.3.2 Правил роздрібного ринку електричної енергії та укладеного з ним договору. 

Тому із запитаннями щодо «строків та обсягів виплати домашнім господарствам за «зеленим» тарифом?» потрібно звертатися до свого постачальника універсальних послуг, на території  якого  проводить діяльність домашнє господарство.