Коментар держпідприємства стосовно публікацій в медіа щодо рішень, які сприяють стабілізації енергосистеми

07 ЛИП 2023


На сайті  видання Forbes вийшла стаття про заборгованість в енергосистемі в рамках ПСО. 

Витримка зі статті: 19 червня держкомпанія «Енергоатом» отримала позов на рекордну суму – 32,5 млрд грн. Показово, що позивається до оператора українських атомних електростанцій інша держкомпанія – «Гарантований покупець» (ГарПок). Ця держкомпанія «балансує» фінанси енергосистеми, перерозподіляючи мільярди гривень: від компенсації низьких тарифів на електрику для населення до виплат за зеленими тарифами. 

Прес-служба ДП «Гарантований покупець» надавала коментар з цього питання і ми завжди відкриті до діалогу та роз’яснень будь-якої теми, якщо це стосується діяльності підприємства. 

Хотіли би підкреслити, що коментар держпідприємства виданню щодо рішення стосовно стабілізації енергосистеми стосувався виключно боргів за попередні періоди, а саме взаємного нарахування штрафних санкцій учасниками енергетичного ринку у рамках ПСО в період з березня 2022 року до червня 2023 року. 

Також зазначимо, що коштів на погашення цих боргів не закладено ані в кошторисах, ані в тарифах підприємств галузі, що і змусило ДП «Гарантований покупець» звернутися з регресним позовом. 

На даних момент Урядом та Регулятором прийнято рішення по стабілізації розрахунків та підвищенню ліквідності на ринку, тож ми очікуємо на результат.