ДП "ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ" ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЕКСПОРТНОГО ПСО7 липня 2022 року прийнято Постанову Кабінету Міністрів України № 775, якою затверджено Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії, що здійснюють операції з експорту електричної енергії, для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії протягом дії воєнного стану (далі – Положення). 

Згідно з Положенням ДП «Гарантований покупець» надає експортерам електричної енергії послугу із забезпечення безпеки постачання електричної енергії за договорами, а ті, у свою чергу, сплачують держпідприємству за послугу. Всі кошти, отримані від експортерів за послугу, ДП «Гарантований покупець» перераховує постачальникам універсальних послуг для забезпечення побутових споживачів доступною електроенергією.

Станом на 25 липня 2022 року, між держпідприємством та експортерами укладено 25 двосторонніх договорів про забезпечення безпеки постачання електричної енергії на основі примірної форми в редакції, яка оприлюднена на офіційному веб-сайті підприємства.

Всі кошти, які були отримані від експортерів електричної енергії за послугу від гарантованого покупця із забезпечення безпеки постачання електричної енергії за період з моменту набуття чинності Положення – з 12 липня 2022 року по 25 липня 2022 року були направлені постачальникам універсальних послуг за призначенням відповідно до вимог Постанови.