Уряд змінив підхід до забезпечення населення доступною електроенергією5 cерпня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії». Проєкт розроблено Міністерством енергетики України та Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) за участі виконавців спеціальних обов’язків – державного підприємства «Гарантований покупець», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго».

Цей документ регулює механізм забезпечення потреб побутових споживачів у доступній електроенергії – PSO для населення. При цьому, держава через Гарантованого покупця та виробників електроенергії продовжить постачати електроенергію українцям за фіксованими тарифами (які набрали чинності у травні 2017 року).

Ключові зміни


У п’ятій редакції Положення формується новий підхід «перехідного» PSO на ринку електроенергії. Документ передбачає, що:

зменшується обсяг продажу атомної електроенергії Гарантованому покупцю: з 80% до ≈ 50-55% (до обсягів, необхідних для задоволення потреб побутових споживачів в торговій зоні «ОЕС України»);

зменшується обсяг продажу гідроенергії Гарантованому покупцю: з 35% до 30%;

ціна продажу атомної та гідроенергії Гарантованому покупцю фіксується на рівні 10 грн/МВт•год.

Очікується, що за «перехідного» PSO зменшиться надмірний профіцит пропозиції електроенергії на ринку «на добу наперед» (РДН), як наслідок – знизяться обсяги небалансів. На думку авторів нової редакції Положення, це сприятиме стабілізації взаємних розрахунків між учасниками ринку та покращенню фінансового стану державних підприємств.

Зазначимо, що рішення Уряду ухвалене з триденним доопрацюванням та ще не набуло чинності.Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook