ГАРАНТОВАНИЙ
ПОКУПЕЦЬ

ГАРАНТОВАНИЙ
ПОКУПЕЦЬ

ГАРАНТОВАНИЙ
ПОКУПЕЦЬ

ГАРАНТОВАНИЙ
ПОКУПЕЦЬ

Новини


Вам також може бути цікаво:
ПСО для населення законодавство

Уряд змінив підхід до забезпечення населення доступною електроенергією

06.08.2020

5 cерпня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії». Проєкт розроблено Міністерством енергетики України та Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) за участі виконавців спеціальних обов’язків – державного підприємства «Гарантований покупець», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго».

 

Цей документ регулює механізм забезпечення потреб побутових споживачів у доступній електроенергії – PSO для населення. При цьому, держава через Гарантованого покупця та виробників електроенергії продовжить постачати електроенергію українцям за фіксованими тарифами (які набрали чинності у травні 2017 року).

 

Ключові зміни


У п’ятій редакції Положення формується новий підхід «перехідного» PSO на ринку електроенергії. Документ передбачає, що:

     зменшується обсяг продажу атомної електроенергії Гарантованому покупцю: з 80% до ≈ 50-55% (до обсягів, необхідних для задоволення потреб побутових споживачів в торговій зоні «ОЕС України»);

     зменшується обсяг продажу гідроенергії Гарантованому покупцю: з 35% до 30%;

     ціна продажу атомної та гідроенергії Гарантованому покупцю фіксується на рівні 10 грн/МВт•год.

 

Очікується, що за «перехідного» PSO зменшиться надмірний профіцит пропозиції електроенергії на ринку «на добу наперед» (РДН), як наслідок – знизяться обсяги небалансів. На думку авторів нової редакції Положення, це сприятиме стабілізації взаємних розрахунків між учасниками ринку та покращенню фінансового стану державних підприємств.

 

Зазначимо, що рішення Уряду ухвалене з триденним доопрацюванням та ще не набуло чинності.Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook
КОНТАКТИм. Київ, вул. Симона Петлюри 27
Канцелярія: (044)594-50-02
Приймальня: (044)594-50-00
e-mail: kanc-gp@gpee.com.ua
Ми у соціальних мережах: