Гарантований покупець розпочинає продаж електроенергії за двосторонніми договорамиДержавне підприємство «Гарантований покупець» ініціювало перший аукціон з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами в торговій зоні об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України. Аукціон в режимі торгів коефіцієнтами відбудеться 5 червня 2020 року об 11:00 на електронному майданчику ТБ «Українська енергетична біржа». Аукціонний бюлетень доступний за посиланням: https://bit.ly/gpee-auction-20200605.

Переваги аукціону:


1.            Можливість обрати оптимальний продукт: купівля протягом всього торговельного дня, або ж окремо у денні/нічні години.

2.            Зручний графік авансових платежів (за один торговельний день).

3.            Стартовий коефіцієнт для кожного розрахункового періоду на рівні ціни, яка сформується на ринку «на добу наперед» (РДН) з подальшим підвищенням коефіцієнту в ході торгів.

4.            Комісійний збір на купівлю електричної енергії на біржі складає ½ тарифу оператора ринку.


Деталі аукціону:

Загальний обсяг продажу: 139 895 МВт·год.

Період відпуску електроенергії: 11.06.2020 – 17.06.2020

На продаж виставлені такі позиції:

1.            Базове навантаження (купівля-продаж здійснюється протягом всього торговельного дня);

2.            Блочна заявка (купівля-продаж здійснюється з 01 до 07 години торговельного дня);

3.            Блочна заявка (купівля-продаж здійснюється з 08 до 20 години торговельного дня).

Проведення такого аукціону стало можливим завдяки ухваленим Кабінетом Міністрів України змінам до Положення про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії. Право Гарантованого покупця купувати та продавати електричну енергію за двосторонніми договорами є одним із заходів, розроблених Антикризовим енергетичним штабом, спрямованих на врегулювання проблемних питань енергетичної галузі та врівноваження попиту та пропозиції на організованих сегментах ринку.


Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook