Гарантований покупець отримує збитки через ситуацію на ринкуДержавне підприємство «Гарантований покупець» фіксує збитки за підсумками діяльності з виконання PSO протягом січня-лютого 2020 року. Негативні фінансові результати Гарантованого покупця пов’язані із загальною ситуацією, що склалася на ринку «на добу наперед» (РДН).

 

«Пропозиція за заявками значно перевищує попит, що дестабілізує ринок. Як наслідок, ми продаємо електроенергію на РДН буквально за мінімальними цінами. Проте навіть це не рятує ситуацію – Гарантований покупець змушений виходити на балансуючий ринок, де ціна ще на третину нижча, ніж на РДН», — прокоментував ситуацію заступник директора з торгівельних операцій Геннадій Іванов.

 

Якщо в середині січня Гарантований покупець продавав на балансуючому ринку близько 75% обсягів електроенергії, яку купує за регульованими цінами у Енергоатома та Укргідроенерго, то з початку лютого як небаланси реалізується близько 90% товарної продукції – за нижчими цінами балансуючого ринку.

 

«Ми розуміємо, що ринок знаходиться на етапі становлення, налаштовуються ринкові механізми. Проте ми, як будь-яке підприємство, повинні вести беззбиткову господарську діяльність, щоб в повній мірі виконувати обов’язки перед усіма контрагентами», — пояснив керівник Гарантованого покупця Костянтин Петриковець.

 

Гарантований покупець звернувся до компетентних органів з листами, де детально описав попит і пропозицію, ціни та обсяги, а також наслідки, які відповідні ринкові тренди мають на фінансові результати підприємства.

 
Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook